Slovensky English German
header

Kontakt

Prezident klubu
MVDr. Martina Ellerová
Kľučovského 3
949 01 Nitra

+421 905 56 56 12
prezident@bernardin.sk

Sekretár klubu
Ing. Vozár Milan
Pod lesom 16
922 21 Moravany n. Váhom

+421 901 702 806
sekretar@bernardin.sk

Funcionári

skj
fci
wusb chejn
UKK
print

Výsledky XI.ŠV Donovaly 2012

    

Začiatok prihlasovania sa na výstavu bol dosť  slabý a 4 dni pred 1. uzávierkou  bol   počet prihlásených jedincov 6 . Do termínu sa potom prihlásilo celkom 22 jedincov, čo už bolo mierne zlepšenie. V tom čase som zvažoval, či vôbec  túto  otvorenú výstavu realizovať. Pri vzniku tejto výstavy som určil podmienky, že účasť  jedincov by mala mať ustálený  alebo rastúci počet účastníkov  Do termínu  druhej uzávierky sa počet účastníkov ustálil na čísle 36, čo je nakoniec  6. miesto, čo do počtu zúčastnených v histórii všetkých  ročníkov. Najnižšia bola účasť v roku 2005, kedy bolo prihlásených  spolu len 31 psov a súk v oboch variantoch. Posudzoval  vtedy p. Tibor Havelka, ktorý ako nový člen výboru klubu v roku 2001 navrhol organizovať okrem klubovej výstavy a špeciálnu výstavu nášho plemena.  Jeho návrhu som sa chytil ja a miesto som určil na Donovaloch. Dosť  bolo spomienok, poďme teraz k už spomínanému XI. ročníku. Bol špecifický počasím, mali sme už ročník kde nás ráno zaskočilo trochu  snehu, aj ročník kde až do začatia posudzovania pršalo. Ale, aby bolo ráno o 8.oo na mieste, kde sa malo o 10.oo začať posudzovanie cca 15 cm čerstvého snehu, tak to sme na Donovaloch počas výstav ešte nemali.  Ale vďaka  zohratej partii členov klubu Donly na Donovaloch  pánom Mirovi Almášimu,  Antonovi  Dušovi,  Martinovi  Necpálovi ,  pár priateľom  a dvom-trom členom nášho klubu, sme dodržali tradíciu a presne o 10.oo sme počuli tóny našej hymny, ktorá už tradične začína toto CAC a CAJC podujatie. Po krátkom  úvodnom príhovore organizátora výstavy a spomienke, že v predvečer  XI. ŠV sme si pripomenuli  ako sme  presne na deň pred  5 rokmi  organizovali WUSB schow 2007. No a potom sa už mohla začať práca vedúceho kruhu a sekretára nášho klubu pána Ing. Vozára Milana a hlavne práca posudzovateľa výstavy pána Josefa Mravíka so Slovenska. Pán Mravík je renomovaný   posudzovateľ, ktorý už posudzoval psov rôznych  plemien v mnohých štátoch sveta. Poznáme ho aj z našich výstav, či už z klubovej alebo SE výstavy SP v Bratislave, ktorá sa konala pred svetovou výstavou  v roku 2009. Svojmu krédu kvalitného posudzovateľa neostal nič dlžný ani na tejto výstave. Počasie sa vcelku  umúdrilo, za občasného jemného sneženia a sem tam aj za účasti zubatého slnka výstava prebiehala zdarne  a myslím aj k spokojnosti mierne uzimených vystavovateľov. Čo bolo z hľadiska počasia dôležité, že nepršalo a nefúkal vietor.

         Samozrejme sme zvolili rýchlejší spôsob posudzovania a vynechali sme z programu niektoré doplňujúce akcie  / ukážka policajnej kynológie, tanec so psom a tiež pokrytie kruhu kobercom, lebo počasie bolo neisté./  Pre neisté počasie neprišli ani stánkari s doplnkovým predajom. Fungoval len náš klubový stánok, ale bez väčšieho záujmu  o nákup. Samotné vystavovanie prebiehalo tak, ako každá iná výstava. Pán posudzovateľ vždy, keď rozhodol o poradí  v triede svoj verdikt  prebral  s  vystavovateľmi  a tak isto ho hlasne posunul aj pomerne slušnej diváckej kulise. Je jasné, že nemôžu byť všetci spokojní a vyhrať.  Po posúdení  v  jednotlivých triedach sa výstava prehupla do záverečných  súťaží.  Do celkového finále sa dostali zhodou okolností ešte dvaja  mladí jedinci z chovov našich členov. Dlhosrstý pes JCH.St.Fellix King´s Ferguson, chovateľky a majiteľky  MVDr. Martiny Ellerovej  ako BOB dlhosrstých a BOB krátkosrstých  sučka Ola z Chejnova dvora chovateľa a majiteľa Josefa Chejna, ináč  aj sponzora podujatia. Rozhodnutie pána rozhodcu padlo a myslím zaslúžene v prospech psa, ktorí sa tak stal BIS-junior a aj BIS celej výstavy. Majiteľka sa tak víťazne vrátila na Donovalskú  výstavu  po ročnej neúčasti  a pridala si k doterajším víťazstvám v roku 2007 - ICH. Fellix Inovec  a 2008 - CH. Bernegarden´s Not At The Moment , tretie, práve vyššie uvedeným mladým psom, ktorý je synom víťazky z roku 2008. Gratulujeme. Troch BIS z Donovál má zatiaľ len MVDr. Martina Ellerová.  Všetky výsledky z celej výstavy nájdete na stránke výstavy www.sv2011.bernardin.sk alebo pod týmto článkom.  Za manuálnu pomoc  pri organizovaní výstavného dňa ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili a aktívnym členom organizačného štábu. Zvláštne poďakovanie si zaslúžia zapisovateľky p. Hrušecká , p. Janechová a ekonómka klubu p. Ing. Halušková s dcérou, ktoré si to odtrpeli v tom počasí asi najviac. Samozrejme vďaka patrí aj sponzorom, bez ktorých by sa takéto podujatie nedalo organizovať. Jedná sa hlavne o firmy  ŠK Donly Donovaly, Josef Chejn spol. s.r.o, Pedigrre a Japeks s.r.o. Ďakujem aj ostatných menším sponzorom. Veľmi potešujúca  bola  účasť  na bonitácii, ktorá sa konala hneď po skončení výstavy. 14 jedincov  je počet, ktorý sme mávali tak na 4-5 bonitáciách spolu.

 Ak bude záujem vystavovateľov väčší ako tento rok, tak možno dovidenia na Donovaloch v roku 2013.

                                                                                                                                                                    Predseda organizačného štábu  a   P-KCHSP

                                                                                                                                                                                              Vladimír  K l a č a n

 

 

 

 

                 XI. Špeciálna výstava   

             Svätobernardských psov

                 konaná dňa 1.4.2012

                        na Donovaloch.

 

Celkom sa prihlásilo 36 jedincov z 5 štátov : Slovensko 29, Česko 4, Polsko 1,

Maďarsko 1, Rakúsko 1

Rozhodca : Josef  Mravík, Slovensko

Krátkosrstí : 8 ( 4 psi, 4 suky )

Dlhosrstí :   28 ( 13 psov, 15 súk )

 

KRÁTKOSRSTÍ  -  KURZHAARIG

 

PSI                                                     

 

TRIEDA MLADÝCH /Youth-Class                        Psi / Males

 

1, Gret z Kamenné kolonie                                                                        V 2                             

    m / o : Alexandra Roman

 

2, Onyx-Dux z Chejnova dvora                                                        V 1, CAJC

    m / o :  Josef Chejn

 

TRIEDA STREDNÁ / Intermedia-Class               Psi / Males

 

3, Portoss od Sliačanky                                                                      V 1, CAC,

    m / o : Malovcová Jana  Mgr.                                                      Najkrajší pes

 

TRIEDA OTVORENÁ/Open-Class                        Psi / Males

 

4, Atos  Vel Bern-City                                                                                    V 1                  

    m / o :  Ľubomír Bystričan

 

SUKY

 

 TRIEDA MLADÝCH / Youth-class                Suky / Females

    

5, Ola z Chejnova dvora                            V 1, CAJC, Najkrajší mladý jedinec

   m / o :  Josef Chejn                                                                                        BOB                                                                                          

 

 

TRIEDA STREDNÁ/ Intermedia-Class          Suky /Females

 

 6, Penny od Sliačanky                                                                                 VD 1 

     m / o :  Janech Ladislav

 

TRIEDA OTVORENÁ/ Open-Class                  Suky /Females

 

 7, JCH. Ponna od Sliačanky                                                                         V 1     

      m / o :  Vladimír Klačan

 

 

TRIEDA ŠAMPIÓNOV / Champion-class       Suky /Females

 

 8, ICH. My Lovely D.B.A Reality                                                     nenastúpila 

     m / o :  Katarzyna Mirowska

 

DLHOSRSTÍ - LANGHAARIG

PSI

 

 

TRIEDA MLADÝCH /Youth-Class                       Psi / Males

   

  9, Joe od Strážců hor                                                                                V 2                                                     

       m :  Chrinová Lívia

 

10, JCH.St.Fellix King´s Ferguson         V 1, CAJC, Najkrajší mladý jedinec

       m / o : MVDr. Martina Ellerová                                  BOB, BIS Junior, BIS

 

11, Lary  Jurastic Bernaros                                                                      VD 3

       m / o :  Miroslav Moravec

 

TRIEDA STREDNÁ / Intermedia-Class             Psi / Males

 

12, Kertesi-Bársony Askan                                                           V 2, R-CAC                                                         

       m / o :  Gáspár Tibor

 

13, Bonifác od Klášterních lesů                                                              VD 4

      m / o :  Ria Buchtíková

 

14, Guiness Grant spod Pajštúna                                                   V 1, CAC  

      m / o :  Cingelová Elena                                        Najkrajší dlhosrstý pes

 

15, Jago Jurastic Bernaros                                                                      V 3      

      m / o :  Ing. Suchý Rastislav 

 

TRIEDA OTVORENÁ/Open-Class                      Psi / Males

 

  16, Apollo Albandyk                                                                        V 1, CAC            

        m / o :  Rezník Róbert

 

  17,St. Fellix King´s Emmerson                                                   V 2, R-CAC  

        m / o :  MVDr.Martina Ellerová   

 

  18, Felix Jurastic Bernaros                                                                      V 3     

         m / o : Jozef Bárta

         

  19, Galileo  Matlamon                                                                             VD 4

        m / o: Fedorňák Michal

    

  20, Huck  Matlamon                                                                                  VD          

        m / o: Čechová  Alena                                                          Najťažší pes

      

  21, Charly Matlamon                                                                                VD             

        m / o :  Jánošíková Silvia

 

SUKY

 

TRIEDA BABY/ Baby-class                       Suky / Females

 

  22, Freya od Mikija                                                    VN 1, Najkrajšie šteňa          

        m / o :  Mgr. Jana Malovcová

 

  23, Frida od Mikija                                                                                    N 2 

         m / o :  Zuzana Pauková

 

 

TRIEDA MLADÝCH / Youth-class             Suky / Females

 

 24, Eby od Lešanské kapličky                                                      Nestúpila                              

       m / o :  Miroslav Moravec

 

TRIEDA STREDNÁ/ Intermedia-Class      Suky /Females

 

 25, Kertesi-Bársony Amy                                                                     V 4                              

       m / o :  Ing.Ondrej Prišťák

                 

 26, Bony Ordogházi                                                                              V 3

       m / o :  Peter Kovács 

 

 27, GuinessGalia spod Pajštúna                                                  V 1, CAC    

       m / o :  Chebeňová Marianna                                         Najkrajšia  suka

  

 28,GuinessGina spod Pajštúna                                               V 2, R-CAC

       m / o :  Rodvan Horecký                                                         

 

 29, Lavinakutató Timi                                                                             D              

       m / o :  Ing.Šimovič  Alexander

 

 

 TRIEDA OTVORENÁ/ Open-Class             Suky /Females

  

 30,St. Fellix King´s Evita                                                              V 1, CAC

        m / o :  MVDr.Martina Ellerová   

     

 31,Iza Jurastic                                                                                         V 3

       m / o :  Katarína Fančiová                                               Najťažšia suka

  

 32,GuinessGloria spod Pajštúna                                                         V 4   

       m / o :  Mgr. Jana Malovcová

 

       

33, Charisma Queen Jurastic Bernaros                                                  V

       m / o : Blanka Prišťáková

 

34, Kitty Lenkin dvor                                                                 Nenastúpila                      

      m / o :  Ostrožovič Marek       

 

35,Nadine na Každa  Pogode                                                      V 2, R-CAC

      m / o :  Zuzana Pauková

      

 

 TRIEDA ŠAMPIÓNOV/Champion-class      Suky / Females

 

 36, CH.St. Fellix King´s Bayla                                                         V 1, CAC

       m / o :  MVDr.Martina Ellerová